TÜBİTAK L’OREAL – UNESCO Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2023 İlanı Yayınlandı

25 Ocak 2023 Çarşamba

UNESCO’nun Doğa Bilimleri Sektörü içindeki iyi uygulama örneklerinden biri UNESCO ve L’Oreal Vakfı arasındaki işbirliği ile oluşturulan Genç Bilim Kadınlarına Destek Programı’dır.

UNESCO ve L’Oreal ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Ulusal Programı’dır. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve L’Oreal Türkiye işbirliğiyle ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalarının teşvik edilmesi maksadıyla 2023 yılında da burs verilecektir.

Burs kapsamında Yaşam ve Çevre Bilimleri (Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Farmakoloji, Fizyoloji, Sağlık Enformatiği dâhil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyolojide Biyomedikal ve Yapay Zekâ araştırmaları) ve Fiziki Bilimler (Temel Bilimler (yaşam bilimleri hariç) ve Mühendislik, Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller, Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik) alanlarında araştırma yapmakta olan, 40 yaşından gün almamış (1 Ocak 2023 tarihi itibariyle) ve doktorasını bitirmiş olan, her alandan ikişer olmak üzere toplam dört genç kadın araştırmacı150.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.

İlgili Bursların Son Başvuru Tarihi 14 Nisan 2023’tür.

Burs koşulları için lütfen tıklayınız.

Burs hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Başvuru için lütfen tıklayınız.

Detaylı bilgi ve teknik destek almak için Giresun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (GRÜ-TTO) ile iletişim kurabilirsiniz.               
GRÜ-TTO Ekibi